Az évek során megtanultuk, hogy amit a szervezetünkbe juttatunk, az befolyásolja a bélmikrobiótánkat is. A bélmikrobióta számos egészségügyi tényezőt befolyásolhat: genetika, stressz, testmozgás, táplálkozás, életkor és még sok más. Ahogy a folyamatban lévő kutatások egyre nagyobb érdeklődést és lendületet kapnak, számos oka van a probiotikus és prebiotikus étrend-kiegészítők fogyasztásának.
Mit tudunk a bélmikrobákról és az egészségi állapotról?
Köztudott, hogy az egészséges bélrendszer hatással van a szervezet többi részére és az immunrendszerre, de tudtad, hogy:
- A megváltozott bélmikrobiótát számos egészségtelen állapottal és szindrómával hozták összefüggésbe.
- Az étrend típusa befolyásolja a különböző mikrobiótákat, beleértve az elhízást is.
- Az olyan minőségi étrendek, mint a mediterrán és a South Beach, gazdagok zöldségekben, gyümölcsökben, feldolgozatlan gabonafélékben, halakban és tenger gyümölcseiben. Ezeket jobbnak tartják az Ön számára, míg a „nyugati” típusú étrendek (sült, panírozott és feldolgozott ételek) ártanak a derékbőségnek.
- A bélmikrobiótának változatos baktériumokra van szüksége, mivel a változatosság elvesztése egyre több betegséggel, például viselkedési zavarokkal, gyomor-bélrendszeri betegségekkel, valamint immun- és allergiás zavarokkal hozható összefüggésbe. Az elhízás és a túlsúlyos hatások bizonyos kapcsolódó gyulladásos és anyagcserezavarokat idéznek elő.
A testmozgás növeli a bélbaktériumokat?
Friss hír: a testmozgás bizonyítottan növeli a bél mikrobiális sokféleségét az emberekben. A bélmikrobák diverzitásának növelése azt jelenti, hogy a bélben sokféle baktériumtípus található. Úgy tűnik, hogy ez fontos tényező az egészségesebb immunrendszer és a jobb anyagcsere-faktorok támogatása közötti kapcsolat szempontjából. Számos tényező befolyásolja a bélben élő mikrobákat, és ezek kölcsönhatása teszi a bélbiomot egyedivé és egészségessé. Új kutatások világítanak rá ezekre az összefüggésekre.
Az edzés teljesítménye és az étrend közötti kapcsolat
A sportolók és az élsportolók más étrendet követnek, mint az átlagemberek. A tanulmányban rögbijátékosokat és nem sportolókat vizsgáltak. A rögbijátékosokat alacsony és magas testtömegindexű (BMI) nem sportolókkal hasonlították össze, hogy megfigyeljék az esetleges különbségeket. Megállapították, hogy a rögbijátékosok nagyobb mennyiségű kalóriát, fehérjét, zsírt, szénhidrátot, cukrot és telített zsírt fogyasztottak naponta, mint a nem sportoló csoport.
Míg a hús és a „húskészítmények” minden csoportban az étrendi fehérje legfőbb hozzájárulói voltak, a sportolóknál a táplálékkiegészítők a második legnagyobb (15 százalékos) fehérje-hozzájárulást jelentették. A nem sportolók nem járultak hozzá jelentősen a fehérjefogyasztáshoz.
A fehérje a sportolók teljes energiabevitelének jóval nagyobb részét (22 százalékát) tette ki, mint a többieké. A legnagyobb különbség a sportolók és a nem sportoló csoportok között azt mutatta, hogy a sportolók több gyümölcsöt és zöldséget, míg a nem sportoló csoportok több snacket fogyasztottak. Erős korrelációt találtak a fehérjefogyasztás és a mikrobiális sokféleség között, mivel bélmikrobáikat elemezték.
Bár a kutatás új a sportteljesítmény, a probiotikumok és prebiotikumok fogyasztása terén, azt mutatja, hogy léteznek különbségek.
Az állóképességi edzés és a probiotikumok közötti kapcsolat
Mach és Fuster-Botella nemrégiben megjelent tanulmánya 18 tanulmányt elemzett, és arra a következtetésre jutott, hogy a probiotikumok ergogén szerepet játszhatnak az állóképességi edzés során. Az ergogén szerep minden olyan dolog, ami mentális vagy fizikai előnyt biztosít edzés vagy versenyzés közben.
Bár a kutatók nem azonosítják konkrétan a probiotikus terápia ergogén szerepét, a vizsgálatok jeleit mutatják annak, hogy a probiotikumok hogyan fokozzák az immunfunkciót, semlegesítik a szabad gyököket és normalizálják a bélnyálkahártya áteresztőképességét, „ami javíthatja az intenzív fizikai edzésen részt vevő sportolók teljesítményét”. Így a probiotikum-kiegészítés közvetett ergogén segédeszközként működhet”.
DIGESTIVE+++ – Előnyök sportolóknak és nem sportolóknak egyaránt
A DIGESTIVE+++ a Lactobacillus sporengens (ma Bacillus coagulans) probiotikumot tartalmazza. A biológusok azért nevezték át, mert ez egy spóraképző Lactobacillus baktérium. Optimálisan túléli az emésztést és a tárolási körülményeket, így amikor Ön elfogyasztja a kapszulákat, azok életképesek és átjutnak az emésztőrendszeren, hogy pozitívan befolyásolják a bélrendszer mikrobiális flóráját.
A DIGESTIVE+++ prebiotikumok bizonyítottan támogatják a Bifidobaktériumokat, amelyek jótékony baktériumok. Ha a bélrendszerét jó mikrobák lakják, az versenyképesen gátolja a rossz baktériumokat.
A LAMININE az egyedülálló LifePharm tojásból származó növekedés- és sejtstimuláló faktorok egyedi kategóriái mellett könnyen emészthető aminosavak és fehérjék forrását biztosítja. Az aminosavakkal és könnyen emészthető fehérjékkel való kiegészítésnek, ahogyan a LAMININE formulában található, számos funkciója van a szervezetben, az egyik, hogy segít az izomtömeg építésében, különösen, ha az edzés ideje körül fogyasztják.
Akár sportoló, akár nem sportoló, a DIGESTIVE+++ és a LAMININE hozzáadásával az Ön étrendjéhez felpörgetheti edzésállóképességét és javíthatja általános egészségi állapotát.