Különböző tényezők játszanak szerepet, amikor összehasonlítjuk az anyagcsere sebességét a saját étrendjüket elkészítő egyéneknél. Például az a személy, aki hajlamos több rostos ételt fogyasztani az étrendjében – például teljes kiőrlésű gabonaféléket, gyümölcsöket és zöldségeket -, lelassítja a cukor véráramba jutásának sebességét. Ez a glikémiás indexhez kapcsolódik.
Mi a glikémiás index
A glikémiás index egy olyan mérőszám, amelyet az élelmiszereknek adnak meg, hogy jelezze, milyen gyorsan alakulnak cukorrá az emésztés után. A glikémiás index (GI) a szénhidrátok rangsorolása egy 0-tól 100-ig terjedő skálán aszerint, hogy milyen mértékben emelik meg a vércukorszintet az étkezés után.
A magas GI-vel rendelkező élelmiszerek azok, amelyek gyorsan emésztődnek és felszívódnak, és a vércukorszint jelentős ingadozását eredményezik. Az alacsony GI-jű élelmiszerek lassú emésztésük és felszívódásuk révén fokozatosan emelkedik a vércukor- és inzulinszint, és bizonyítottan előnyösek az egészségre nézve.
Az alacsony GI-értékű diéta bizonyítottan javítja mind a glükóz-, mind a lipidszintet a cukorbetegeknél (1-es és 2-es típusú). Előnyösek a testsúlykontroll szempontjából, mivel segítenek az étvágy szabályozásában és az éhségérzet késleltetésében. Az alacsony GI-jű étrendek csökkentik az inzulinszintet és az inzulinrezisztenciát is.
Például a fehér kenyér, a fehér rizs, a tészta és a burgonya étkezés után gyorsan vércukorrá (cukor) alakul. Ezeknek az élelmiszereknek a glikémiás indexe nagyobb szám, mint azoknak az élelmiszereknek, amelyeknek hosszabb időbe telik, amíg cukorrá alakulnak. A barna rizsnek, a teljes kiőrlésű termékeknek és a cukkininek például alacsonyabb a glikémiás indexe, ezért nem emelik meg vagy „szúrják ki” olyan gyorsan a vércukorszintet.
A cukortartalom, az, hogy milyen gyorsan kerül a véráramba és milyen koncentrációban kering a szervezetben, káros hatással lehet a szem, az agy, a vese, a máj és más szervrendszerek ereire. A magas keringő glükózszint mellékhatásai olyan káros melléktermékeket hoznak létre, amelyek súlyosan károsítják a szervezetet.
6 módja annak, hogy egyenletes legyen a vércukorszinted
A glikémiás index alapján minél alacsonyabbak a számok, annál lassabban alakul az élelmiszer cukorrá. A „lassú cukrok” normális szinten tartják a vércukorszintet, és normális inzulinszint segítségével megfelelően fel tudnak szívódni a sejtek. Íme néhány módszer, amely segít egyenletesen tartani a vércukorszintet:
- Fogyasszon olyan ételeket, amelyeknek alacsonyabb a glikémiás száma. Keressen egy jó hírű forrásból származó glikémiás index táblázatot, és tanulmányozza azt.
- Egyél fehérjéket és jó zsírokat. Ezek másképp dolgoznak fel, és nem alakulnak át gyorscukorrá.
- Fogyasszon rosttartalmú ételeket. A rostok lelassítják a cukor felszabadulását a tápcsatornában. Fontolja meg, hogy minden étkezéshez adjon salátát. Fogyasszon egész gyümölcsöt gyümölcslé fogyasztása helyett.
- Próbálja ki a teljes kiőrlésű kenyereket és a teljes kiőrlésű tésztákat a fehér kenyér és a hagyományos tészta helyett. Fogyasszon barna rizst fehér helyett.
- Figyelmesen olvassa el a címkéket a rejtett cukor és fruktóz grammok tekintetében. Korlátozza vagy zárja ki az olyan cukros italokat, mint a kóla, a limonádé, egyes sportitalok és az édesített tea.
- Illessze be a testmozgást az életmódjába (séta, úszás, jóga, tánc, sport stb.).
Segíthet a LAMININE a vércukorszint szabályozásában?
Egy nemrégiben végzett kísérleti vizsgálat kimutatta (bár az eredmények nem meggyőzőek), hogy a LAMININE segíthet a normál, egészséges vércukorszint fenntartásában.
A magas normális vércukorszintű résztvevők 12 héten keresztül napi kétszer egy Laminine kapszulával kiegészítve, egyszer reggel és egyszer este, statisztikai szignifikanciát mutattak a vércukorszint csökkenésében (n=4).
9 előnye a DIGESTIVE++-nak
A DIGESTIVE+++ prebiotikumokat tartalmaz (rövid láncú fruktooligoszacharidok, csicsóka, pitypanglevél és yacon gyökér). A valódi prebiotikum olyan növényi anyag, amely nem könnyen emészthető, és eljut az alsó gyomor-bél traktusba és a vastagbélbe, hogy az ottani hasznos mikrobióta táplálását és kolonizációját segítse. Ezek ma már számos élettani funkció pozitív változásával korrelálnak:
- A prebiotikumok pozitív hatást mutattak ki a kalcium felszívódására serdülőknél, és javítják a kalcium hasznosulását, ami a csont ásványi sűrűségének növekedésével jár a posztmenopauzában lévő nőknél.
- A humán vizsgálatokból származó legújabb adatok azt mutatják, hogy a prebiotikumok az energia homeosztázis, a jóllakottság szabályozása és a testtömeg kezelése terén mutatnak tulajdonságokat.
- A bél mikrobióta összetétele hozzájárulhat a túlsúlyhoz, a vércukorszint szabályozásához és az elhízáshoz kapcsolódó anyagcsere-folyamatok szabályozásához.
- A prebiotikumok fogyasztásakor a bél mikrobióta összetétele megváltozik, és bifidobaktériumokat, egy nagyon hasznos bélmikrobát tartalmaz.
- A prebiotikumok fogyasztása pozitív korrelációt mutatott a széklet minőségének, pH-egyensúlyának és gyakoriságának javulásával.
- A gasztroenteritisz és a fertőzések lehetséges csökkent kockázatának összefüggése van.
- Javul az általános jólét.
- Csökken az allergiás tünetek, például az ekcéma előfordulása.
- A bél mikrobióta összetételének negatív változását klasszikusan az enyhe bélgyulladás és az irritált bél egyik tényezőjének tekintik.
A DIGESTIVE+++ számos előnye miatt javasoljuk, hogy a DIGESTIVE+++-t vegye be a napi étrendjébe úgy, hogy naponta egyszer vagy kétszer egy lágy kapszulát étkezés közben fogyaszt. Tudjon meg többet termékünkről weboldalunkon.