Egy nagyszabású vizsgálatban 800, 18 és 70 év közötti, nem II-es típusú cukorbetegséggel diagnosztizált személyt vizsgáltak meg egy héten keresztül napi rendszerességgel ugyanazokkal az ételekkel, hogy teszteljék a vércukorszintre adott reakcióikat.Az eredmények szerint a csoport vércukorszintje nagyon eltérő volt az azonos standardizált ételek fogyasztása után.
Minden résztvevőt egy glükózmonitorhoz csatlakoztattak, amely hét napon keresztül ötpercenként mérte a szervezetben lévő folyadékcukorszintet. Az alanyok 54 százaléka túlsúlyos, 22 százaléka pedig elhízott volt. Az eredmények nagy interperszonális variabilitást mutattak az azonos étkezések utáni glükózválaszokban. Más szóval, ha Ön és a barátja ugyanabba az étterembe mentek, és minden étel arányosan súlyozva pontosan ugyanolyan volt, Ön és a barátja vércukorszintje néhány óra múlva egészen eltérő lehetett.
8 tényező, amelyek befolyásolják a vércukorszintet
A glükóz anyagcseréje személyenként eltérő. Íme néhány ok a különbségekre:
- A fizikai aktivitás megváltoztathatja az anyagcserét. Aki rendszeresen mozog, annak több izomtömege lesz, mint annak, aki inaktív. A nagyobb izomtömeg több cukrot vesz fel és tárol el a sejtekben, hogy készen álljon a további testmozgásra. Az aktívabb személynek általában magasabb az anyagcseréje, és több kalóriát éget el.
- A fizikai tulajdonságok egyénenként változnak. Ez a teljes testméretre, a csípő- és derékkörfogatra, a magasságra, a testtömegindexre (az egyén izom-zsír arányára) és a csontozatra vonatkozik. A díjbirkózáshoz és a birkózáshoz hasonlóan a versenyzők mérete és súlya is megegyezik – mindenki a saját súlycsoportjában marad, hogy elkerülje az esetleges tisztességtelen előnyöket.
- A bélmikrobiom személyenként eltérő. Ebben a 800 fős vizsgálatban székletvizsgálatot végeztek, és elemezték a bélmikrobák típusait. Az eredmények összefüggést mutattak ki a bélmikrobióta bizonyos típusai és a cukor metabolizálásának képessége között.
- A genetika befolyásolja az étkezés utáni cukorszintek személyközi különbségeit.
- Az alacsony inzulinérzékenységgel (inzulinrezisztenciával) rendelkező emberek nagyobb mennyiségű inzulint igényelnek, akár saját hasnyálmirigyükből, akár injekcióból, hogy a vércukorszintet stabilan tartsák.
- A hasnyálmirigy és a mirigyrendszer hormontermelése befolyásolhatja az egyének étkezés utáni cukorszintjét.
- Az életmódbeli viselkedés befolyásolja az anyagcserét. Ezek közé tartozhat az aktivitás szintje, a munka típusa (ülő vagy álló munka), a stressz mértéke és az, hogy az egyének mennyi vizet isznak.
- A túlsúly és az elhízás szintén olyan tényezők, amelyek befolyásolják a vércukorszintet. Ha valaki túlsúlyos, a cukor és a zsír tárolása és asszimilációja más lesz, mint egy soványabb emberé.
A vércukorszinted sokkal egyedibb, mint gondolnád
Csak az Egyesült Államokban a felnőtt lakosság 37 százaléka mutat emelkedett vércukorszintet. Sajnos, ha ezt a helyzetet nem sikerül ellenőrzés alá vonni, akkor ezeknek az embereknek akár 70 százalékánál II. típusú cukorbetegség alakul ki.
Ha vércukorszintjét megvizsgálják, és a közepes vagy magas „normál tartományba” kezd esni, ideje cselekedni. Ha valaki diétával, testmozgással, jó étrend-kiegészítő kúrával és megfelelő testsúlyszabályozással kézben tudja tartani ezt a helyzetet, akkor a káros hatások nagy része elkerülhető.
Amikor idősebbek leszünk, megváltozik az életmódunk, megváltozik bizonyos hormonok keringési szintje, és erőfeszítéseket kell tennünk a testsúlyunk és a vércukorszintünk normalizálására.
Hogyan csökkentse a vércukorszintjét
Egészítse ki étrendjét a DIGESTIVE+++ táplálékkal. Ez egy jól tanulmányozott és összeállított probiotikum és prebiotikum, amely segít maximalizálni a hasznos mikrobiótát a bélrendszerben. A jótékony mikrobák mostanában az emberi rendszer számára az anyagcsere egy további szintjének lehetséges támogatását mutatják. Emellett a DIGESTIVE+++-ban található enzimek teljes skáláját úgy állították össze, hogy az emésztési folyamat során a fehérjék, zsírok és szénhidrátok is működjenek. Ahogy öregszünk, az olyan mirigyek, mint a hasnyálmirigy, amelyek inzulint és emésztőenzimeket választanak ki, kevésbé hatékonyan termelik ezeket a fontos tényezőket.
Vegyen be naponta két vagy több LAMININE kapszulát, egyet reggel és egyet este. Bár az eredmények nem meggyőzőek, egy kis vizsgálat kimutatta, hogy a 180 napon keresztül napi két LAMININE kapszulát szedő alanyok vércukorszintje a normál tartományban maradt.
A LAMININE kiegészítés segíthet a normál vércukorszint fenntartásában. A LAMININE-ban található esszenciális és nem esszenciális aminosavak teljes skálája támogatja az izomtömeget, a hormontermelést és a sejtmembrán szerkezetét – ami fontos a sejtek közötti jelátvitel és kommunikáció szempontjából.